Nowa Opowieść O Dwunastu Miesiącach: Luty

Fot. Marcin Piotr Oleksa 

Luty nie mógł się zdecydować, czy bliżej mu do Zimy czy do Wiosny. Był taki w pół kroku. Pół kroku po i pół kroku przed, gdzieś między pozimiem a przedwiośniem. Należał do miesięcy zimowych i starał się wywiązywać z zimowych obietnic. Od czasu do czasu sypnął śniegiem, zmroził lodowatym powietrzem, ale częściej niż Styczeń rozmawiał ze słońcem, starając się przekonać je, by dłużej poogrzewało przemarzniętą ziemię, dając ludziom sygnał, że Wiosna jest już w drodze. 

Fot. Marcin Piotr Oleksa 

Luty był marzycielem. Był inny od wszystkich miesięcy roku. Najkrótszy i taki niby zimowy, ale już zapowiadający przemianę, wybudzenie i wiosenne ocieplenie. Zazdrościł Marcowi przywileju wprowadzania Wiosny. Luty też chciał budzić uśpioną przyrodę, sprowadzać z dalekich krajów czaple, żurawie i bociany, oswajać nieśmiałe krokusy i składać na policzkach ludzi słoneczne pocałunki. Nie chciał, by kojarzono go z przeciągającym się oczekiwaniem, zimnem które już dokuczyło, czy sezonem grypowym. Zima grała w zimno-ciepło, jeden dzień przynosił śnieg i mróz, który skuwał ziemię twardą powłoką, a kolejny budził temperaturą plus, wszystko topniało, świat brunatniał, a błoto przylepiało się niemal do wszystkiego. Zima była kapryśna i nie lubiła podlizywać się ludziom, którzy jej nie doceniali. A Luty zbierał te wszystkie skargi i zażalenia, pokornie spuszczając głowę, i przepraszał, wykradając Marcowi cieplejsze, słoneczne chwile, by udobruchać nimi wiecznie niezadowolonych ziemian.  

Fot. Marcin Piotr Oleksa 

Robił, co mógł i nieustannie marzył o tym, by wszystko było jak dawniej, na swoim miejscu, by nikt nie zakłócał ustalonego przed wiekami porządku, by ludzie przyjmowali każdy dzień z wdzięcznością i nie wybierali sobie tych, które pozornie wydawały się najprzyjemniejsze. Luty wiedział, że ziemia potrzebuje zimowego odpoczynku, by na nowo odrodzić się wówczas, gdy przyjdzie na to czas. Rozumiał jednak potrzebę człowieka obcowania ze słońcem i jego tęsknotę za światłem i ciepłem. Dlatego każdego dnia stopniowo wydłużał czas jasności, skracając mrok, bo w mroku trudniej było odnaleźć radość. A Luty, jak to marzyciel, chciał, aby ludzie tę radość potrafili odnajdować w najzwyklejszej codzienności. I aby uwierzyli i zrozumieli, że każdy człowiek został powołany do miłości.

Fot. Marcin Piotr Oleksa 

O tej miłości Luty przypominał swoim czternastym dniem, którego opiekunem stał się wielki przyjaciel Lutego, św. Walenty, niewiele mający wspólnego ze skomercjalizowanym obchodzeniem tzw. walentynek. Św. Walenty był patronem uzdrawiającej miłości człowieka do człowieka, a Luty, swoim czternastym dniem, starał się uświadamiać ludziom, że w ich pierwotną naturę została wszczepiona potrzeba kochania - obdarowywania miłością i przyjmowania jej od innych. 

Fot. Monika A. Oleksa 

Luty przykucnął i nachylił się nad wychodzącymi z ziemi, ku słońcu, krokusami. Dotknął ich delikatnie, jakby w ten sposób dając im znak, że są tak bardzo wyczekiwane po tej zimowej stagnacji. Rozejrzał się dookoła i dostrzegł, że pierwsze tulipany też z ciekawością wyglądały ponad ziemię. Zaczynał się czas odradzania i wybudzania, ale to zadanie należało już do Marca, dlatego Luty podniósł się, otrzepał i z rozmarzonym uśmiechem powędrował przed siebie, z głową w chmurach.
Monika A. Oleksa 

Fot. Marcin Piotr Oleksa 

Komentarze

 1. NAJLEPSZA MIŁOŚĆ ONLINE SPELL CASTER, ABY UZYSKAĆ ​​SWÓJ EX LOVER, MĘŻCZYZNA, ŻONA, DZIEWCZYNA LUB POWRÓT CHŁOPA. DODAJ GÓRĘ NA WHATSAPP: +2349083639501
   -Email-blackmagicsolutions95@gmail.com
  Witam wszystkich Am Christian Hofman, jestem z USA. Pracuję dla międzynarodowej firmy Apache Corporations, poznałem Babę Nosę podczas mojej podróży do Afryki, poszedłem tam na kontrakt Negocjacje i przegrałem z inną firmą, byłem zdruzgotany i złamany, a kilka miesięcy temu właśnie się rozwiodłem, moja żona wyjechała z moimi dziećmi i ta praca była moją drogą do dobrego życia i odzyskania rodziny. Po moich konsultacjach z Babą Nosą wykonał dla mnie zaklęcie, a ja dostałem kontrakt, a kilka miesięcy później moja żona i dzieci wróciły do ​​mnie i wszystko to zawdzięczam duchowemu czarowi i mocom Baby Nosa. Jestem świadkiem baby Nosy, duchowego ojca wielu wielkich ludzi. dla każdego z twoich duchowych problemów i zostanie to rozwiązane. Może sprawić, że staniesz się bogaty bez rytuałów krwi, przywrócisz swojego ex_husband, ex_wife, ex _ boyfriend lub dziewczynę tylko wtedy, gdy będziesz mógł dzisiaj pisać tekst lub WhatsApp baba Nosa
      +2349083639501. jeśli masz problemy z następującymi
  (1) Jeśli chcesz odzyskać swój ex.
  (2) jeśli zawsze masz złe sny lub uprawiasz seks we śnie.
  (3) Chcesz zostać awansowany w swoim biurze.
  (4) Jeśli potrzebujesz uprawnień do wygrania sprawy sądowej
  (5) Każda forma zaklęcia
  (7) Zaklęcie tonu dowodzenia
  (8) Pierścień zabezpieczający
  (9) Pierścień sukcesu podróży
  (10) Moc duchowa dla ludzi Bożych
  (11) Przywiąż męża / żonę do siebie na zawsze sam
  (12) Chcesz, żeby kobiety / mężczyźni biegali za tobą. (13) Jeśli chcesz mieć dziecko.
  (14) Chcesz być bogaty bez rytuałów krwi. (15) Jeśli potrzebujesz pomocy finansowej.
  (16) Opieka ziołowa
  (17) Jeśli nie możesz zaspokoić pożądania seksualnego swojej żony. z powodu słabej erekcji.
  (18) Jeśli masz chorobę HIV i siłę do leczenia chorób nowotworowych, zadzwoń do Baba Nosa na +2349083639501
  TRADYCYJNA MEDYCYNA Herbal Home & Native Doctors. Gabinet
  Adres nr 20 ścieżka z kości słoniowej, stan Ife Osun ... k

  OdpowiedzUsuń
 2. good post 😊 would you like to follow each other? if the answer is yes, please follow me on my blog & i'll follow you back. https://camdandusler.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. dzięki dr ADELEKE za sprowadzenie mojego męża do mnie! Jestem bardzo szczęśliwa, że już nigdy nie wierzę, że będę z mężem. Mój przyjaciel powiedział mi o dr ADELEKE więc postanowiłem spróbować i to działa przed 48 godzin mój mąż zadzwonił do mnie i błagał mnie, aby wybaczyć mu to było jak marzenie dla mnie. Skontaktuj się z nim na wezwanie / WhatsApp +27740386124 lub e-mail: aoba5019@gmail.com i dziękuję później.

  OdpowiedzUsuń
 4. dzięki dr ADELEKE za sprowadzenie mojego męża do mnie! Jestem bardzo szczęśliwa, że już nigdy nie wierzę, że będę z mężem. Mój przyjaciel powiedział mi o dr ADELEKE więc postanowiłem spróbować i to działa przed 48 godzin mój mąż zadzwonił do mnie i błagał mnie, aby wybaczyć mu to było jak marzenie dla mnie. Skontaktuj się z nim na wezwanie / WhatsApp +27740386124 lub e-mail: aoba5019@gmail.com i dziękuję później.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciggie Stamp For LOS ANGELES

  Create mutual believe and respect. For those who expect the staff of having respect for as well as trust the users, then you must offer an environment to help them develop the ones abilities and competencies. Trust and respect are produced and developed while you're supportive, honest and liable for your actions, actions and mistakes.

  Deliver incentives. Establish monthly goals as the team. If workforce completes and achieves their goals, then permit them to have something special. It's rather a massage, dues for that month at the regional health spa, a good round of the game or concert lottery tickets [url=http://www.cigarettestype.com/]Cheap Marlboro 100'S Cigarettes Online[/url]. Make it something they want to gain so they become enthusiastic about completing their once a month goals [url=http://www.cigarettestype.com/]Buy Cheap Newport Menthol Cigarettes Online[/url].

  OdpowiedzUsuń
 6. Cześć wszystkim, jestem tak podekscytowana, że ​​mój mąż wrócił po tym, jak zostawił mnie dla innej kobiety. Mój mąż miał romans ze współpracownikiem i tak bardzo kocham mojego męża, ale on zdradzał mnie ze swoim współpracownikiem i tą dziewczyną, myślę, że używa czarów lub czarnej magii na moim mężu, aby mnie nienawidził i to był tak krytyczny i nie na miejscu - cały dzień i noc płaczę, aby Bóg zesłał mi pomocnika, abym przyprowadził z powrotem mojego męża! Byłem naprawdę zdenerwowany i potrzebowałem pomocy, więc szukałem pomocy w Internecie i trafiłem na stronę internetową, która sugerowała, że ​​dr Bogaty może pomóc szybko odzyskać byłego chłopaka. Więc czułem, że powinienem spróbować. Skontaktowałem się z nim i powiedział mi, co mam robić, a ja to zrobiłem, a potem rzucił dla mnie zaklęcie miłosne. 22 godziny później mój mąż naprawdę zadzwonił do mnie i powiedział, że tak bardzo za mną tęskni. O mój Boże! Byłem bardzo szczęśliwy, a dziś znów jestem szczęśliwy z moim mężczyzną i radośnie mieszkamy razem i dziękuję potężnemu czarodziejowi, dr. Bogu, jest tak potężny i postanowiłem podzielić się tutaj swoją historią. jeśli jesteś tutaj, a Twój Kochanek Cię odrzuca lub Twój mąż przeniósł się do innej kobiety, nie płacz już, skontaktuj się z doktorem Wealthy, aby uzyskać pomoc ... Oto jego e-mail, wealthylovespell@gmail.com
  Wykonuje również następujące zaklęcie
  Zaklęcie ciąży
  Czar miłości
  Zaklęcie powiększające penisa
  opryszczka
  Zwycięskie zaklęcie
  Jego WhatsApp +2348105150446
  Blog: wealthylovespell.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Podaj dalej

Literackie Czwartki: "Galeria na Złotej" - fragment

Z wizytą u... Karolci :)