Warszawskie Targi Książki

Fot. Marcin Piotr Oleksa  


Targi Książki to nie tylko wielkie święto książki, moli książkowych i koneserów dobrej literatury, ale również okazja do licznych spotkań z ulubionymi autorami, rozmów, dzielenia się wrażeniami i poznawania wydawnictw i ich ofert. Niecierpliwie wyczekiwane przez czytelników, wystawców, bibliotekarzy i autorów, cztery dni pachnące jeszcze świeżą farbą drukarską, z wyraźnie wyczuwalnym w powietrzu dreszczykiem podniecenia i wyczekiwania. 

Fot. Marcin Piotr Oleksa


Uwielbiam Targi Książki. Zawsze czekam na nie z niecierpliwością, zastanawiając się czym mnie zaskoczą i ile książek tym razem stamtąd przywiozę. Bardzo lubię swoje dyżury autorskie, w czasie których mam możliwość bardzo osobistego spotkania z czytelnikiem, wysłuchania refleksji po przeczytaniu moich powieści i wymiany ciepłych słów, które zawsze uskrzydlają. Lubię spotkania ze znajomymi pisarzami i wydawcami, buszowanie w książkach i bycie częścią tego niecodziennego wydarzenia, jakim są każde targi książki. 

Taką perełką wywiezioną parę lat temu z Warszawskich Targów Książki, była Joasia Maria Chmielewska. Jedno spotkanie i rozmowa zaowocowały znajomością, która przekształciła się w subtelną przyjaźń. Taką, która nie narzuca swojej obecności i nie potrzebuje nieustannej wymiany maili, esemesów czy telefonów, ale wspiera wtedy, gdy tego wsparcia najbardziej potrzeba, daleka jest od jakiejkolwiek zazdrości i daje świadomość trwania pomimo milczenia i odległości. 

Fot. Marcin Piotr Oleksa 

W czasie tegorocznych Targów Książki w Warszawie miałam natomiast ogromną przyjemność poznać osobiście Agnieszkę Krawczyk, o której wiele dobrego słyszałam od swoich czytelników. Kobieta z klasą, którą zamierzam poznać lepiej w czasie lektury książki Agnieszki "Siostry", pierwszej z cyklu "Czary Codzienności" (książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia, teraz już także mojego Wydawnictwa :D). 

Agnieszka Krawczyk i Monika A. Oleksa :) 
Książki przywiezione z Targów :) 


Wiele spotkań, mnóstwo serdeczności, udział w wyzwaniu zorganizowanym przez Księgarnię Autorską - czytamy "Mistrza i Małgorzatę" nieprzerwanie przez całą dobę; i dobra książka obecna na Stadionie Narodowym, to właśnie tegoroczne Targi Książki w Warszawie, które odwiedziłam z całą rodziną. 
Święto książki stało się również naszym prywatnym świętem i okazją do spotkania z przyjaciółmi i rodziną. Cenny czas, który zapamiętamy! 
Monika A. Oleksa 

Fot. Marcin Piotr Oleksa 
   
O moje paznokcie i fryzurę zadbał Instytut Urody Bonsai SPA w Lublinie - KLIK


Targi Książki to również cenny rodzinny czas...

Czas rodzinnych spotkań...

Dwie artystyczne dusze - z ciotecznym bratem, Arturem Kaczmarskim - KLIK 


Komentarze

 1. Witam p.Moniko,czy po zmianie wydawnictwa pani ksiazki beda obecne na polkach empiku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zacznę od małego sprostowania - wydawnictwa nie zmieniłam, nadal jestem autorką Wydawnictwa Zysk i S-ka, ale zostałam również autorką Wydawnictwa Filia. Pomysłów na książki mi nie brakuje, potrzeba tylko czasu na ich napisanie :).
   A nowa książka będzie w empiku już 14 czerwca! Bardzo widoczna i nie tylko na półkach :D Nie da się jej przeoczyć :)
   Pozdrawiam ciepło i wiosennie :)
   M.

   Usuń
 2. Ponieważ nie mam zamiaru zadręczać się z każdym pojawiającym się na Twoim blogu wpisem anonimowym - OŚWIADCZAM, że za żaden anonimowy wpis nie jestem nie byłam i nie będę odpowiedzialna. Życzymy szczerze wiele dobrego - szczególnie na płaszczyźnie subtelnych i prawdziwych kolejnych przyjaźni. Gabrysia i Bogdan.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Treść komentarza i oświadczenie przyjęłam do wiadomości. Za życzenia - dziękuję; równie szczerze życzę Ci Gabrysiu tego samego.
   Pozdrawiam ciepło
   M.

   Usuń
 3. Targi dodają mi skrzydeł (: Wyobrażasz sobie, co by się stało, gdybym spotkała tam Ciebie? :D
  Pozdrawiam R.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obie byśmy odfrunęły na wspólną kawę :) To jeszcze na Targach przed nami, ale wcześniej liczę na kameralne spotkanie w Lublinie :D
   Ściskam Cię mocno, Reniu!
   M.

   Usuń
 4. Kolejne Targi, na których Ty jesteś a mnie nie udało się dotrzeć... Monia, będziesz w Krakowie? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewelinko nie wiem ;) Mam nadzieję, że tak, ale o tym już decyduje Wydawnictwo...
   Uściski :D
   M.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kobieta z Kobietą: Smakowanie życia

Twarzą w twarz

Nowa Opowieść O Dwunastu Miesiącach: Luty