Wakacyjny konkurs :)

Fot. Michał Oleksa 

Bez względu na to ile mamy lat, letnie miesiące zawsze mają dla każdego z nas niepowtarzalny smak. Zza pootwieranych na oścież okien dolatują kuszące zapachy owocowych ciast, na naszych stołach wszechobecne są sezonowe owoce i warzywa, długie jasne dni wywabiają nas na spacery, a lipcowe i sierpniowe noce sprzyjają długim i ważnym rozmowom oraz bliskości. Lato. 
Każdy z nas ma swoje wspomnienia wpisane gdzieś głęboko w pamięci, poukładane w szkatułce niezapomnienia, zachowane na pochmurne życiowe dni. Każdy z nas również zapamiętał szczególnie to jedno lato, które było wyjątkowe; być może coś nieodwracalnie w życiu zmieniło, ubarwiło dni, przyniosło miłość, obdarowało trwałą przyjaźnią, pozostało w pamięci na zawsze. 

Podziel się ze mną tym jednym latem, napisz o nim w komentarzu, lub w mailu na adres: monicao.jesienna@gmail.com. Ubierz słowa we wspomnienia lub w opowiadanie. Najciekawsze, za zgodą autora, opublikuję na swoim blogu. Być może, w przyszłym roku powstanie z nich zbiór o tym jednym lecie...? 

Nagrodą w konkursie są książki WYDAWNICTWA FILIA: 

"To jedno lato" Doroty Milli
"Czereśnie zawsze muszą być dwie" Magdaleny Witkiewicz
"Spacer nad rzeką" Moniki A. Oleksa (z imienną dedykacją autorki :D)

Miło będzie, jeśli polubisz: 

Czas trwania konkursu: 09.08 - 23.08. 2017 (do północy)

Chwytaj sierpniowe dni lata i wygraj książkę, bo przecież "Kto czyta - żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany." J. Czechowicz

Fot. Michał Oleksa 
Fot. Michał Oleksa 


Komentarze

  1. "To jedno lato" spędzam głòwnie w ogrodzie przed domem. Jadłam czereśnie, ktòre zawsze muszą być dwie...z mojego drzewa oczywiście. Niedaleko mnie płynie Odra. Piękna rzeka więc "Spacer nad rzeką" też umila mi czas. Czasem widać barki, spływy kajakowe. I ta cisza...codziennie chodzimy z moją còrką (11 miesięcy) na spacery, przyglądamy się roślinkom, owadom, robaczkom...wszystko jest interesujące...a kiedy pogoda nie dopisuje...czytamy. I tylko trochę zal, ze lato się kończy....dlaczego to właśnie lato jest dla mnie wyjątkowe? Ponieważ jest to pierwsze lato spędzone z moim dzieckiem, ktore 30 sierpnia skończy roczek...
    Pozdrawuam
    Anna Bednarek Zawisza

    OdpowiedzUsuń
  2. Z przyjemnością wezmę udział :) Z natłoku wspomnień wybrałam to jedno i zaraz o nim opowiem poprzez wiadomość mailową :) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Podaj dalej

Otwock - miasteczkiem Pana Andersena: spotkanie autorskie

Nadmorskie spotkania autorskie