Szczęśliwa siódemka - rozwiązanie konkursu

zdjecia.biz.pl


Książka

Nie ma granic
ani uprzedzeń.
Na nikogo nie patrzy z góry, 
nie zadziera nosa,
nikomu się z niczym nie narzuca,
nie miewa humorów, 
zawsze ma czas,
jest cierpliwa i wyrozumiała.
Czasem zdenerwuje,
innym razem rozśmieszy,
ale nigdy nie pozostawia cię obojętnym.
Książka - przyjaciel,
nauczyciel i mentor, 
towarzysz podróży, 
czyjaś obecność w samotności;
przytulenie, gdy tego potrzebujesz
i refleksja, 
na jaką życie nie ma czasu. 
Książka, twoje miejsce
gdzie zawsze możesz być sobą,
niczego nie udając, 
nie nakładając maski ani makijażu.
Dom, do którego chcesz wracać, 
i w którym zawsze ktoś na ciebie czeka. 
Monika A. Oleksa Bardzo dziękuję wszystkim moim czytelniczkom, które podzieliły się ze mną swoimi książkowymi zachwyceniami. Dziękuję też wszystkim tym, którzy zaglądają tutaj z ciekawością, lub z potrzeby serca, i którzy interesowali się konkursowymi wypowiedziami. Niesamowite i bardzo budujące jest to, że jest nas tak wielu - miłośników książek, dla których szelest białych kartek brzmi jak najpiękniejsza melodia. Co jakiś czas statystyki straszą nas, że książki niedługo wymrą, gdyż Polacy ich nie czytają. Słucham tego z niedowierzaniem, bo dookoła siebie mam mnóstwo dowodów na to, że jednak jest nas, moli książkowych, naprawdę dużo i tak łatwo nie damy się zepchnąć na margines i nie pozwolimy na "wymarcie" papierowej książki. Patrzę z radością na moich synów, którzy kończą każdy dzień z książką przy poduszce i sami o sobie mówią, że ich pasją jest czytanie. Cieszy mnie to ogromnie, bo mam świadomość, że udało mi się wychować dwóch fajnych chłopaków :) Od wielu lat mamy w domu taką tradycję, że zawsze na koniec roku szkolnego robimy sobie święto i wyruszamy do księgarni po książkę dla każdego. Na dobry początek wakacji. Wczoraj każdy z nas wybrał sobie coś dla siebie, a dziś ja chcę na miły początek lata oddać w Wasze ręce książki, które zawsze są niespodzianką i wspaniałą przygodą.
Co tu dużo mówić, Klementynka rozłożyła mnie na obie łopatki. Wiem, że może to wyglądać jak stronniczość lub przekupstwo :), ale w swojej wypowiedzi Małgosia wyraziła tak wiele szczerych emocji i pokazała mi rzecz dla autora nieocenioną - to, że jego praca ma sens; a książka pisana sercem potrafi przynieść tyle dobrych owoców. Swoimi słowami Małgosia sprawiła, że moje skrzydła znów się uniosły wysoko, a pióro przyciąga jak magnes. Dlatego "Matki, żony, czarownice" Joanny Miszczuk wędrują właśnie do Klementynki. Bardzo spodobała mi się też wypowiedź Agnieszki (Moje Książki), w której ręce oddaję "Jeden dzień" Davida Nicholls'a. Książka "Jest takie miejsce" Wojciecha Zawioły wyruszy w podróż do Dizzy; "Trzy kobiety z Westport" Cathleen Schine należą już do Ejotka, a "Nie zawrócę" Jolanty Guse oddaję w ręce Anny. Książki podarowane do konkursu przez Panią Marię (kochana Pani Mario, serdecznie Panią pozdrawiam!) "Julie&Julia" Julie Powell oraz "Pod słońcem Toskanii" Frances Mayes trafią do Gabrysi i do Kwiatusi :), a "Gruba" Natalii Rogińskiej (podarowana na konkurs przez Gabrysię:D) oddaję w ręce Awioli. Aga przyznała, że ma na półce za dużo książek, które czekają na przeczytanie (jak ja Cię, Agnieszko, dobrze rozumiem!), więc bardzo Ci dzisiaj dziękuję za to, że podzieliłaś się z nami książką, która Cię przy sobie zatrzymała i zapraszam do kolejnych konkursów :); natomiast Kornelia, Cyrysia i Kasiek otrzymają nagrody niespodzianki. W ręce Pani Marii trafił "Kamienny Anioł" Katherine Scholes.    
Wiem, wiem, miała być siódemka, ale... naprawdę doceniam to, że tak szczerze podzieliłyście się swoimi przemyśleniami i zatrzymałyście się na chwilę w tej zabieganej rzeczywistości, aby mi o tym napisać. Dziękuję za to każdej z Was! Tak miło jest mi gościć każdą z Was tutaj :) Lata, pełnego słońca i ciekawych książek życzę każdemu i każdej z Was! 
Monika


Fot. Michał Oleksa
 

Komentarze

 1. Gratuluje wszystkim uczestnikom konkursu i dziękuje z całego serca za nagrodę niespodziankę.
  Cieszę się, że należę do cudownego grona osób, które kochają czytać. Czuje się z wami, jak ,,wśród swoich''.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję wszystkim uczestniczkom, które jak ja nie wyobrażają sobie życia bez czytania :)
  A p. Monice dziękuję raz jeszcze za książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje, czemu mnie nie dziwi, że Pani Monika obdarowała wszystkich uczestników konkursu ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje!:) Ślicznie dziękuję!
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 5. W piątek obserwowałam wracające dzieci ze szkół,które trzymały świadectwa, jedne bardziej uwidocznione (te z czerwonym paskiem..), a jedne bardziej ukryte,żeby może troszkę odwlec spotkanie świadectwa z rodzicami ;-)..tak czy inaczej,przypomniały mi się chwile,kiedy szczęśliwa wracałam do domu ze świadectwem,które zawsze było w książce-nagrodzie. Była to właśnie "książka na wakacje".. i teraz dzięki Tobie Moniko,też się tak poczułam. Dostałam książkę na wakacje:-)Bardzo bardzo dziękuję.Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratuluję i życzę przepięknych wakacji. Ja już jestem po wczasach,więc będę tutaj regularnie "przebywała", może znajdzie się ktoś, z kim wakacyjną kawkę wypiję wspólnie , w oczekiwaniu na powroty i barwne opowiesci. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny i bardzo trafny wierszyk!
  Dziękuję Ci serdecznie za niespodziankę, a wszystkim pozostałym uczestnikom za miłą zabawę:)
  Za mną już dwa tygodnie urlopu (z remontem łazienki), ale mam nadzieję, że w sierpniu uda mi się gdzieś wyjechać i faktycznie wypocząć. Jutro wracam do pracy, natomiast wszystkim zaczynającym wakacje życzę przyjemnego wypoczynku, ładujcie akumulatory na kolejny aktywny rok!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wbrew pozorom, ludzi czytających książki jest bardzo dużo. I będzie nas więcej. Bardzo się cieszę z nagrody, i gratuluję pozostałym szczęśliwcom. Dobrze, że nasza blogowa społeczność książkowa się rozrasta! Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny wiersz :) Gratuluję wszystkim laureatom i piękny gołąbek.
  Zapraszam http://qltura.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Podaj dalej

Otwock - miasteczkiem Pana Andersena: spotkanie autorskie

Nadmorskie spotkania autorskie