Życzenia dla... Ciebie

Fot. Michał OleksaWitaj, 
Tak się cieszę, że jesteś. Jesteś tu, w tym miejscu, i w jakiś sposób jesteś w moim życiu. Twoje i moje życie splotło się ze sobą - czasami na dłużej, w sposób zupełnie dla nas niepojęty; czasem tylko na chwilkę; na moment zatrzymania się przy słowach. Być może łączy nas tak wiele; być może w podobny sposób patrzymy na świat i ludzi; a może jesteśmy zupełnie różni, ale połączyła nas myśl, słowo, zdjęcie, którymi tak starannie ozdabiają to miejsce moi ukochani panowie M. (obu im bardzo za to dziękuję :D). Być może wpadasz tu tylko na chwilę, aby pobyć ze mną od czasu do czasu; a może przychodzisz regularnie, siadasz wygodnie i razem ze mną wypijasz swoją ulubioną herbatę, albo kawę zaparzoną tak jak lubisz najbardziej; i rozmawiasz, jak z kimś bliskim. Z kimś, komu na Tobie zależy. Z kimś, dla kogo jesteś ważny i ważna.
Te moje dzisiejsze słowa są życzeniami dla Ciebie, które chcę Ci złożyć z różnej okazji. Być może obchodziłaś lub obchodziłeś ostatnio swoje imieniny; być może świętowałeś urodziny lub jakąś inną, ważną dla Ciebie okazję. Być może ktoś o tym zapomniał, a ktoś inny zawiódł. Dziś ja chcę Ci złożyć najlepsze życzenia, dziękując, że jesteś ze mną. Dziś piszę do Ciebie mój jubileuszowy, setny post. Po raz setny opisuję Ci świat, który właśnie w taki sposób postrzegam. Po raz setny mówię o tym, jak wartościowym jesteś człowiekiem i ile niesamowitych rzeczy kryje się w Tobie. I właśnie dziś, kolejny raz przypominam Ci o skrzydłach, które masz, a których być może nie rozłożyłaś lub nie rozłożyłeś jeszcze na tyle szeroko, aby uniosły Cię ponad to wszystko, co przygniata w codzienności. 
Wraz z setnym postem przytulam Cię dzisiaj mocno, życząc Ci, abyś miał siłę i odwagę, aby ujawnić swoją głębię i pozwolić, aby pragnienie serca, którego być może jeszcze nie do końca rozumiesz, doprowadziło Cię tam, gdzie dojść powinieneś, choć możesz o tym jeszcze nie wiedzieć. Życzę Ci, abyś odnalazł swoje miejsce na ziemi i ludzi, którzy zawsze znajdą dla Ciebie czas i będą umieli Cię słuchać. Pamiętaj, że nie musisz spełniać wszystkich oczekiwań i żądań. jesteś kimś wyjątkowym również wtedy, kiedy po prostu jesteś. Przebywanie w Twoim towarzystwie jest dla mnie zawsze nowym doświadczeniem, które i moje życie ubogaca właśnie przez to, że jesteśmy różni i wzajemnie możemy siebie czymś obdarowywać.
Nie każdy potrafi dostrzec to, co naprawdę w życiu jest ważne. Ty bądź tą osobą, która to potrafi. Życie naprawdę jest lepsze i piękniejsze, jeśli umiemy zatrzymać się przy drobiazgach, którymi nieustannie obdarowuje nas codzienność; i jeśli potrafimy się nimi zachwycić. Pamiętaj, że "Szczęście to ciche, bezustanne cieszenie się drobiazgami." Życzę Ci więc umiejętności zauważania tych drobiazgów, a także tych wszystkich rzeczy, które rozgrzewają serce i sprawiają, że warto podjąć każdy, nawet najcięższy dzień. 
Życzę Ci obecności drugiego człowieka w Twoim  życiu. Takiego, który zawsze będzie Cię traktował poważnie i który nigdy nie zostawi Cię w potrzebie. Życzę Ci siły, byś bez lęku umiał podejmować wyzwania i abyś nie bał sie tego, co Życie dla Ciebie przygotuje. Pamiętaj, że żaden moment Twojego życia nie powtórzy się, dlatego każdy staraj się przeżywać z radością, przyjmując bez lęku zaproszenia od losu i doceniając niepowtarzalne chwile, których często w naszym zabieganiu nie zauważamy. Życzę Ci tego, aby szara codzienność nie przesłoniła Ci prawdziwego piękna tego świata, zapisanego często w twarzach obojętnie mijanych ludzi; oraz zrozumienia, że wszystko w życiu ma swój czas. I życzę Ci również pewności siebie, potrzebnej do odnalezienia własnej ścieżki życia; a jeśli już na nią wejdziesz - wytrwałego podążania nią do zamierzonego celu. I w końcu życzę tego, abyś potrafił żyć w zgodzie z samym sobą i pragnieniami swojego serca.
Nie potrafię wymienić Cię z imienia, bo tych bliskich mi imion jest tak wiele; ale każde z nich jest dla mnie ważne i cieszę się, że dziś jesteś tu ze mną. Szczególnie gorąco chcę pozdrowić tych, którzy geograficznie są daleko, a którzy "przychodzą" do tego miejsca, aby tu, choć przez chwilę, odpocząć. Bardzo ciepłe myśli kieruję do Rosji i Ukrainy, dziękując Wam kochani za to, że jesteście. Cieszy mnie bardzo Wasza obecność i obejmuję Was swoim sercem, w którym miejsca jest wiele... 
Dziękuję za to, że jesteś i że właśnie z Tobą mogę się dzielić swoimi myślami i porozmawiać o tym, co ważne. Wróć do tych słów zawsze wtedy, kiedy będziesz miała lub miał swoje święto i pomyśl przez chwilę, że jest ktoś, kto życzy Ci jak najlepiej na każdy dzień Twojego życia. 
Monika A. Oleksa

W prezencie - właśnie dla Ciebie: 

"Można znaleźć wielkie szczęście w dawaniu. 
Lecz nieustanne dawanie może wyczerpać serce i umysł. 
Naucz się brać choć trochę - choćby chwile w ogrodzie, 
w galerii, w kawiarni. 
Doceń to. Pozwól, aby ptaki i żaby, dzieła sztuki, muzyka i książki,
a także nie wymagający przyjaciele
przywracali Ci siły. 
Ludzie potrzebują ciągłego odnawiania się." 
Pam Brown  Fot. Marcin Oleksa


Wyniki i rozstrzygnięcie konkursu o Waszych książkowych zachwyceniach opublikuję jutro :)     

Komentarze

 1. Dzięki za dobre słowo i poprzednie wpisy. Czytam z zainteresowaniem i głębokim zrozumieniem. Marcin Ejtel

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny początek pochmurnego dnia:-)Dziękuję Moniko za życzenia, na pewno będę do nich zaglądać wtedy kiedy poczuję ,że "należy" mi się coś wyjątkowego -tak bez okazji, oraz wtedy ,kiedy taka okazja się pojawi. Z okazji setnego postu,życzę Tobie Moniko-wielu spokojnych i wolnych chwil-takich , w których będą mogły powstawać posty następne i następne i następne....bo wiem ,że to o te wolne chwile u Ciebie jest najtrudniej.Bo kawa i herbatka w Twoim towarzystwie smakuje naprawdę WYJĄTKOWO i niepowtarzalnie...:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za życzenia, gratuluję setnego posta:)
  Zaglądam do Ciebie od niedawna, ale już mi to weszło w nawyk, już czegoś mi brakuje, gdy przez dłuższy czas nic nie piszesz. Mam zatem nadzieję, że będziesz tu z nami i dla nas jeszcze długo, że nie zabraknie Ci pomysłów, że Twoje serce zawsze będzie emanowało tym ciepłem, że będziesz nas zarażała miłością do ludzi i otaczającego nas świata. Tego Tobie i nam życzę:) Pozdrawiam serdecznie!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana moja, gratulacje z powodu setki! Ślę Ci uśmiechy i całusy gorące :) Dobrze, że jesteś :) Patrzę od samego początku na Twojego bloga i tak bardzo mnie cieszy to jak się ślicznie rozwinął, jak rozkwitł i jak wiele daje mnie i innym. To ta Twoja ciepła, cudna osobowość to sprawia. Jesteś Moniś bardzo potrzebna i mam nadzieję, że o tym wiesz i że nigdy w to nie zwątpisz i zawsze będziesz o tym pamiętać. I to są moje dla Ciebie życzenia w podziękowaniu za Twoje dla nas :)
  B.

  OdpowiedzUsuń
 5. gratuluję setki!
  piękne życzenia, szczerze mówiąc nie często bywałam na tym blogu, ale zamierzam to zmienić... A to z kolei spowodowało, że chciałabym poznać twórczość Pani :) książki muszą być świetne skoro, te życzenia tak mnie ujęły.
  pozdrawiam i czekam na post :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Podaj dalej

Nowa Opowieść O Dwunastu Miesiącach: Luty

Twarzą w twarz