Spotkanie autorskie

Fot. Marcin Oleksa


"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeśli nie nosimy go w sobie..." 

9 maja w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej miałam ogromny zaszczyt odbyć swoje pierwsze w Lublinie spotkanie autorskie. Za możliwość żywego spotkania z czytelnikami chciałabym serdecznie podziękować Dyrekcji Biblioteki, a za poprowadzenie całego spotkania Pani Ewie Hadrian. Dziękuję również z serca wszystkim moim wspaniałym czytelnikom, którzy chcieli przyjść na to spotkanie i poznać mnie osobiście. Każdy taki kontakt z Wami, moi mili, jest dla mnie bezcenny; a pytania, które zadajecie zmuszają mnie do nieustannej pracy nad sobą i pomagają udoskonalać moją twórczą pasję. Dzięki rozmowom z Wami ubogacam się, a moje skrzydła rozkładają się szeroko, i pozwalają mi unieść się ponad przytłaczającą niejednokrotnie rzeczywistość i pisać. Dla Was. 
Dziękuję tym, którzy mogli tam ze mną być, ale również tym, którzy wspierali mnie na odległość. Czułam Wasze ciepłe myśli, a świadomość, że jesteście, pomogła znaleźć odpowiednie słowa i wypłynąć na to ważne dla pisarza morze autorskiego spotkania z tymi, którzy choć przez chwilę zatrzymali się przy moich książkach. 
Wśród wielu pytań jakie padały, powtarzały się te, czy zamierzam powrócić do swoich bohaterów. To zależy od tego, czy opowiedzą mi swoją dalszą historię, ale z bohaterami mojej najnowszej książki "Ciemna strona miłości" zżyłam się tak bardzo, że powrócą:) 
Moi czytelnicy pytali o wiersze, które kiedyś pisałam. Przez bardzo długi czas skupiłam się wyłącznie na prozie, ale teraz słów we mnie jest zbyt dużo i część z nich wypływa w formie wierszy. Niektóre z nich znajdują się w zakładce Słowami malowanie; reszta dojrzewa do nowego projektu, nad którym pracuję wspólnie z mężem. 
Mam nadzieję, że w dalszej lub bliższej przyszłości uda mi się spotkać z większością z Was, na podobnych spotkaniach autorskich w różnych zakątkach Polski. Miło mi również poinformować, że dnia 17.05 (piątek) będę na Targach Książki w Warszawie; spotkacie mnie tam od godziny 15.00 przy stoisku Wydawnictwa Zysk i S-ka. W czerwcu natomiast pojawię się na spotkaniach autorskich w bibliotekach warszawskich. Dokładny termin i miejsce podam wkrótce:), ale już dziś mam nadzieję na to, że poznam Was, moi mili czytelnicy, osobiście. Ja czekam na to z prawdziwą radością! 
Pozdrawiam Was bardzo ciepło i wiosennie, mówiąc Do zobaczenia:D i zapraszając na fotorelację z lubelskiego spotkania.
Monika A. Oleksa     


Rozmowa z Panią Ewą była prawdziwą przyjemnością


I stand with Malala - o akcji można przeczytać na blogu Dziewczynka z książką
 


Lublin również włączył się w tę akcję: szczegóły tutaj - I stand with Malala


Spotkanie z czytelnikami jest dla autora bezcenne

O fotorelację zadbali moi dwaj Panowie M. - Marcin i Michał:)


Wpis do księgi pamiątkowej

Rozmowa z czytelnikami po skończonym spotkaniu

Komentarze

 1. Kochana, gratuluję z całego serca! Jestem z Ciebie taka dumna! Pięknie wyglądałaś na tym spotkaniu :) O szczegóły zapytam przy naszym najbliższym spotkaniu :) Cieszę się na następny piątek :) Ja na Targach na pewno będę gdzieś tam w pobliżu, żeby jakby co potrzymać Ci nad głową Twoja anielską aureolę, kiedy się zmęczy :) I na każdym spotkaniu w Warszawie też będę i zadam Ci całe mnóstwo niewygodnych :) pytań, żebyś sobie nie myślała :) A na Twoich bohaterów z "Ciemnej... " doczekać się już nie mogę. Czy wiesz, że mi ludzie wchodzą na mojego bloga, szukając właśnie informacji o "Ciemnej... " i trafiają na moją o niej recenzję? Cieszysz się? Bo ja tak!!!
  B.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam przeogromną nadzieję,że Katowice znajdą się na Twojej trasie :-)))Moniko.Potwierdzam słowa Basi-wyglądałaś pięknie :-)życzę z całego serca ,aby wszystkie spotkania były cudowne, owocne i aby wszyscy wierni Czytelnicy napełniali Ciebie taka pozytywną energią,żebyśmy już wkrótce poznali dalsze losy bohaterów "Ciemnej.."
  Ps. Ja już prawie "na walizkach" ,następny wpis będzie z Uzdrowiska :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka piękna biblioteka:) Mam nadzieję, że zagościsz kiedyś bliżej mnie. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wielkie gratulacje Moniko! pisz, pisz wiecej i wiecej:-)
  ps. tez pomyslalam ze mialas to spotkanie autorskie w pieknym miejscu.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Podaj dalej

Otwock - miasteczkiem Pana Andersena: spotkanie autorskie

Nadmorskie spotkania autorskie